Interplas 2017 - największe brytyjskie targi branży tworzyw sztucznych

Knowledge Pavilion

Nowością na targach interplas 2017 będzie „Pawilon Wiedzy”, w którym organizacje i stowarzyszenia branżowe, oraz specjaliści będą doradzać w zakresie badań i rozwoju projektów, regulacji prawnych, procesów technologicznych i innych aspektów przetwórstwa tworzyw sztucznych. Jedną z organizacji obecnych w „Knowledge Pavilion” będzie Stowarzyszenie Producentów i Dystrybutorów Maszyn Do Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych (Plastics Machinery Manufacturers and Distributors Association - PMMDA).

- Pawilon zapewni gościom idealną okazję do zadawania pytań o ich specyficzne potrzeby produkcyjne i biznesowe oraz pozwoli uzyskać wiedzę mogącą pomóc przedsiębiorstwom utrzymać konkurencyjność w okresie niepewności jaki nastąpił po ogłoszeniu Brexitu - powiedział Kevin Horne, prezes PMMDA.

Plastikcity Pavilion

PlastikCity jest internetową platformą zakupową, stworzoną specjalnie dla brytyjskiego sektora tworzyw sztucznych, ułatwiającą dostęp do wszystkich najważniejszych dostawców brytyjskiego przemysłu tworzyw sztucznych.

W ramach „PlastikCity Pavilion” zaprezentuje się dwudziestu dostawców, oferując dostęp do nowych produktów i usług.

Pawilon zapewni przestrzeń, w której goście będą mogli się spotkać, omówić konkretne potrzeby i dowiedzieć się więcej na temat zarówno dostawców, jak i samego zespołu PlastikCity.

Mediplas@Interplas

Strefa Medical Plastics i połączone z nią tematycznie prezentacje i wykłady będą źródłem wiedzy na temat roli tworzyw sztucznych w branży medycznej.

Wysoce wyspecjalizowana produkcja elementów tworzywowych, przeznaczonych dla przemysłu medycznego, jest jednym z najszybciej rozwijających się sektorów branży tworzyw sztucznych. Zorganizowana wspólnie z czasopismem Medical Plastics News, strefa Mediplas@Interplas obejmie wszystkie obszary łańcucha dostaw wyrobów medycznych - od projektowania i prototypowania, poprzez dobór surowców, produkcję specjalistycznych urządzeń i aparatury medycznej aż do kontroli procesów technologicznych i uregulowań prawnych.

- Brytyjski rynek urządzeń medycznych jest silny - według Emergo jest trzecim co do wielkości w Europie. Dzięki około trzem tysiącom rodzimych firm z branży medycznej Wielka Brytania oferuje możliwość zapewnienia całego łańcucha dostaw urządzeń medycznych - zaznaczył Lu Rahman z Medical Plastics News Group.

Inspex@Interplas

Jeśli nie możesz tego zmierzyć, nie możesz tego zrobić
W tym roku na targach Interplas ponownie pojawi się strefa Inspex, poświęcona metodom, technikom i narzędziom badawczym oraz badaniom fizyko-mechanicznym tworzyw sztucznych i produkowanych z nich wyrobów. W czwartek 28 września, specjaliści z SolveTech, Impact Solutions, Micro Epsilon, Kistler Instruments, Q Labs i Smithers Rapra będą omawiać wybrane problemy dotyczące technik i metod badawczych.

- Badania tworzyw i wyrobów są integralną częścią procesu produkcyjnego, ale często trudno jest zidentyfikować wystawców, którzy oferują rozwiązania w tej dziedzinie; wyróżniając stoiska, które mogą dostarczyć specjalistycznych informacji, mających zastosowanie w płaszczyźnie badawczej, chcemy ułatwić dotarcie do nich - powiedziała Leanne Taylor, Interplas Conference Manager.

Wydarzenie odbywać się będzie pod patronatem, założonego w 1976 roku, czasopisma British Plastics and Rubber. Wydawany 8 razy w roku periodyk zawiera artykuły techniczne, komentarze, recenzje i nowości dotyczące całego spektrum przemysłu tworzyw sztucznych, od maszyn i materiałów po badania i rozwój.