Nowe wytłaczarki made in Poland

Konstrukcja segmentowego cylindra, dzielonego w płaszczyźnie poziomej, umożliwia zmianę długości układu plastyfikującego (dla wszystkich typów wytłaczarki z 40D na 32D, z wyjątkiem EHP 2xØ12 - 28D na 22D). Każdy segment wyposażony jest w czujnik temperatury, elementy grzejne oraz gniazda umożliwiające podłączenie dodatkowych dozowników, czujników ciśnienia i układu odgazowania. Segment zasypowy posiada zamknięty układ chłodzenia wodnego. System ten należy zaliczyć do wysoce efektywnych i ekologicznych. Opcjonalnie cylinder może zostać wyposażony w indywidualne chłodzenie wodne każdej strefy. Konstrukcja ślimaków segmentowych pozwala na dopasowanie charakterystyk stref roboczych tj. uplastyczniania, mieszania i zagęszczania, do potrzeb i możliwości technologicznych różnego rodzaju materiałów polimerowych jak i kompozytowych. Standardowym wyposażeniem wytłaczarki jest lej zasypowy wyposażony w ślimak dozujący pracujący w płaszczyźnie poziomej. Wytłaczarka posiada instalację odgazowania z możliwością podłączenia do dowolnie wybranego segmentu cylindra.

Sterowanie odbywa się, podobnie jak w przypadku wytłaczarek przemysłowych, za pomocą sterownika PLC.

Nagrodzona przed czterema laty miniwytłaczarka EHP 2x12 Sline przeznaczona jest do przetwarzania materiałów termoplastycznych i kompozytowych z minimalną ilością wsadu rzędu ok. 25 cm sześc. Układ dwóch ślimaków segmentowych pracujących współbieżnie zapewnia jednorodne mieszanie składników i dopasowanie charakterystyk stref roboczych do przetwarzanych materiałów. Dzielona budowa cylindra umożliwia podgląd procesu w czasie pracy urządzenia. Nierdzewny cylinder o długości 22D posiada możliwość dołączenia segmentu celem wydłużenia układu o 6D. O wyjątkowości wytłaczarki stanowi również innowacyjny napęd ślimaków pozwalający na przetwarzanie tworzywa o wysokich oporach wytłaczania. Wytłaczarka posiada własny system sterowania cyfrowego oparty na sterowniku PLC.

Układ plastyfikujący zapewnia bardzo jednorodne i intensywne mieszanie materiałów polimerowych oraz kompozytowych o osnowie termoplastycznych polimerów wzmacnianych proszkami lub włóknami. Układ plastyfikujący wytłaczarki EHP - 2xØ12 umożliwia pracę z niewielką objętością wsadu w granicach 25 cm sześc., gwarantując uzyskanie jakościowo poprawnego wyrobu. Elementy układu, dzięki utwardzeniu powierzchniowemu, są odporne na ścieranie. Cylinder segmentowy, dzielony w płaszczyźnie poziomej umożliwia obserwację stopnia homogenizacji materiału w dowolnym momencie trwania procesu badawczego.

Zamak Mercator


Wytłaczarka jest wyposażona w system bezpiecznego przełączania Safe switching, który uniemożliwia zmianę kierunku obrotów podczas pracy urządzenia oraz zabezpiecza użytkownika przed przypadkowym przełączeniem obrotów. Zmiana kierunku pracy ślimaków na przeciwbieżny znacznie zwiększa zakres możliwości prowadzenia badań, obejmujących również materiały charakteryzujące się małą odpornością na wysokie siły ścinające. Mieszanki polimerowe o takich właściwościach pod wpływem ślimaków pracujących współbieżnie mogą ulegać degradacji.

Czytaj więcej: Wytłaczarki 81

Maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy: wytłaczarki, linie do produkcji kabli, linie do produkcji
 

Maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy: wytłaczarki, linie do produkcji kabli, linie do produkcji filamentu do druku 3d

Polska, 32-050 Skawina, Piłsudskiego 23
Producent maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych: wytłaczarki, linie do produkcji folii, butelczarki
 

Producent maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych: wytłaczarki, linie do produkcji folii, butelczarki, wytłaczarko-rozdmuchiwarki, automaty do tub do zniczy i olejaków, linie do regranulacji odpadów poprodukcyjnych

Polska