Nowe wytłaczarki made in Poland

Jednoślimakowe wytłaczarki przemysłowe mogą pełnić rolę koekstrudera, jako wytłaczarka pomocnicze. Najczęściej w linii pomocniczej stosuję się koekstrudery o wymiarach od 16 mm do 32 mm, pracujące w układzie pionowym lub poziomym z regulowaną osią wytłaczania w zakresie od 800 do 1600 mm wraz z 4 kółkami jezdnymi, ułatwiającymi łatwe przemieszczanie koekstrudera. Sterowanie obrotami może odbywać się zdalnie w przypadku utrudnionego dostępu do pracującego urządzenia.

Zamak Mercator jest także producentem dwuślimakowych wytłaczarek o średnicy ślimaków od 26 mm do 130 mm. Wytłaczarki dwuślimakowe równoległe produkowane przez Zamak mogą występować w wersji współbieżnej i przeciwbieżnej w zależności od przetwarzanego tworzywa.

Cylinder dwuślimakowych wytłaczarek może występować w wersji monolitycznej jak również i segmentowej. Układ plastyfikujący wytłaczarki grzany jest elektrycznie (5 do 8 stref grzewczych), w zależności od wielkości wytłaczarki oraz chłodzony powietrzem za pomocą wentylatorów. Strefa zasypu granulatu jest chłodzona wodą. Do napędu wytłaczarki stosowany jest silnik prądu zmiennego. Napęd z silnika na ślimak przenoszony jest poprzez skrzynię redukcyjną wyposażoną w łożysko oporowe z własnym systemem smarowania.

Sterowanie, podobnie jak w przypadku maszyn jednoślimakowych, odbywa się za pomocą sterownika PLC.

Zamak Mercator


Bardzo bogata jest oferta producenta w zakresie wytłaczarek laboratoryjnych. Zamak Mercator oferuje tu wytłaczarki dwuślimakowe stożkowe i walcowe, wytłaczarki jednoślimakowe do tworzyw i gumy oraz wytłaczarki modułowe. Ze względu na bogactwo oferty, w tym miejscu zaprezentujemy jedynie wytłaczarki dwuślimakowe walcowe, jako że jeden z modeli tych urządzeń - EHP2X12 Sline - został nagrodzony jako najlepszy produkt targów Rubplast 2011.

Laboratoryjne wytłaczarki dwuślimakowe są urządzeniami dostosowanymi do potrzeb nowoczesnych ośrodków badawczych. Układ plastyfikujący umożliwia prowadzenia badań w szerokim zakresie materiałów polimerowych. Producent oferuje wytłaczarki dwuślimakowe walcowe w dwóch seriach: IQline oraz Sline.

Wytłaczarki serii IQline są najbardziej innowacyjnymi laboratoryjnymi wytłaczarkami dwuślimakowymi. O ich wyjątkowości stanowi konstrukcja skrzyni przekładniowej, służącej do napędu ślimaków. Innowacyjny napęd ślimaków w przypadku maszyn EHP-2x16, EHP-2x20 i EHP-2x24 umożliwia zmianę kierunku obrotów jednego ze ślimaków, w wyniku czego wytłaczarka współbieżna może pracować jako przeciwbieżna, po uprzedniej wymianie ślimaków. Przełączanie układu na przeciwny następuje dzięki zaawansowanemu automatycznemu systemowi bezpiecznego przełączania kierunków obrotów Safe switching, który uniemożliwia zmianę kierunku obrotów w trakcie pracy urządzenia oraz w przypadku zainstalowania ślimaków w układzie o wzajemnie niedopasowanej geometrii. Wytłaczarki z serii Sline występują w rozmiarze EHP 2xØ12, EHP 2xØ16, EHP 2xØ20 oraz EHP 2xØ24 ze ślimakami o średnicy od 12 mm do 24 mm i długości układu plastyfikującego 40D z możliwością demontażu ostatniego segmentu i skrócenia do 32D. Wytłaczarki EHP 2xØ12 są wyjątkowo dostarczane o długość układu 28D / 22D.

Czytaj więcej:

Producent maszyn do przetwórstwa tworzyw
 

Producent maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych: wytłaczarki, linie do produkcji folii, butelek, wkładów do zniczy.

Polska, 05-092 Łomianki, Kolejowa 152
Maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych
 

Maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy: wytłaczarki, linie do produkcji kabli, linie do produkcji filamentu do druku 3d

Polska, 32-050 Skawina, Piłsudskiego 23