Nowe wytłaczarki made in Poland

Z kolei firma WW Ekochem z Dobrzejewic oferuje wytłaczarki budowane pod zamówienie klienta na podzespołach producentów polskich, włoskich oraz niemieckich.

W ofercie producenta znaleźć można m.in. wytłaczarki jednoślimakowe WJ o średnicy ślimaka wynoszącej od 20 do 150 mm i L/D 25-38. Wydajność urządzeń wynosi od 35 do 900 kg/h. Wytłaczarki dwuślimakowe równoległe WDR posiadają średnicę ślimaka od 20 mm, zaś stożkowe WDS - od 35 mm. Ich wydajność zaczyna się od 30 kg/h.

W zależności od typu, wytłaczarki mogą służyć do przetwarzania tworzyw sztucznych różnego rodzaju. Mogą służyć jako składowa linii do regranulacji czy wytłaczania, np. poliolefin (typ WJ), do kompoundingu czy mieszania barwników (typ WDR) oraz to przetwórstwa twardego PVC (typ WDS).

Warto dodać, że WW Ekochem oferuje również ślimaki i cylindry do wytłaczarek i wtryskarek. Średnice ślimaków mogą wynosić od 20 do 500 mm, a ich maksymalna długość - 10000 mm. Mogą one być azotowane, chromowane lub bimetaliczne. Firma oferuje także układy plastyfikujące do wytłaczarek dwuślimakowych równoległych 35-250 mm oraz konikalnych 35 mm/70-92 mm/178.

WW Ekochem


W ofercie firmy Zamak Mercator ze Skawiny można znaleźć zarówno wytłaczarki przemysłowe, jak i laboratoryjne.

Jednoślimakowe wytłaczarki przemysłowe producenta mogą mieć średnicę ślimaka od 16 do 150 mm. Układ uplastyczniający urządzeń dostosowany jest geometrią do przetwarzanego tworzywa. Cylinder układu może występować w wersji gładkiej jak i ze strefą rowkowaną.

Układ plastyfikujący wytłaczarki grzany jest elektrycznie (3 do 5 stref grzewczych) w zależności od wersji wytłaczarki i chłodzony powietrzem za pomocą wentylatów. W strefie zasypu granulatu stosuje się chłodzenie wodą. Dodatkowo w wytłaczarkach Zamak powyżej średnicy 45 mm, ślimak w standardzie posiada dodatkowy obieg chłodzenia.

Do napędu wytłaczarki stosowany jest silnik prądu zmiennego. Napęd z silnika na ślimak przenoszony jest poprzez skrzynię redukcyjną wyposażoną w łożysko oporowe, z własnym systemem smarowania. Standardowym wyposażeniem wytłaczarki jest lej zasypowy w wersji grawimetrycznej lub wolumetrycznej, z czujnikiem minimalnego poziomu granulatu oraz z tzw. szybkim spustem granulatu.

Wytłaczarki przemysłowe jednoślimakowe Zamak posiadają nowoczesne sterowanie zrealizowane za pomocą sterownika PLC. Układ sterowania umożliwia precyzyjną regulację i utrzymywanie temperatury w zakresie do 400 st. C. Płynną (bezstopniową) regulacje prędkości obrotowej silników zapewniają wektorowe przetwornice częstotliwości ze sprzężeniem zwrotnym. Opcjonalnie wytłaczarki przemysłowe wyposażone są w duży, 20" panoramiczny ekran dotykowy z przejrzystą wizualizacją, ułatwiającą obsługę oraz pozwalającą na precyzyjniejszą kontrolę parametrów procesu technologicznego. Bezprzewodowy dostęp do Internetu, dzięki wbudowanemu Wi-Fi, umożliwia łatwą i bezproblemową obserwację parametrów. Układ sterowania ma możliwość wprowadzenia zewnętrznego sygnału zadającego sterowanie linii.

Czytaj więcej:

Producent maszyn do przetwórstwa tworzyw
 

Producent maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych: wytłaczarki, linie do produkcji folii, butelek, wkładów do zniczy.

Polska, 05-092 Łomianki, Kolejowa 152
Maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych
 

Maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy: wytłaczarki, linie do produkcji kabli, linie do produkcji filamentu do druku 3d

Polska, 32-050 Skawina, Piłsudskiego 23