Pakfood, czyli targi dobrze opakowane

Pakfood to ważne spotkanie branży opakowań dla przemysłu spożywczego Europy Środkowo – Wschodniej. To tu będzie można zapoznać się z propozycjami polskich i zagranicznych firm oferujących najnowsze technologie w zakresie pakowania.

Pakfood po raz drugi w Poznaniu
Druga edycja Targów Opakowań dla Przemysłu Spożywczego Pakfood 2009 odbędzie się w Poznaniu w dniach 14-17 września. Swój udział w targach zapowiedziało 130 firm z 16 krajów reprezentujących sektor opakowań dla przemysłu spożywczego.

Targi narodziły się dwa lata temu z potrzeby rynku. W momencie, gdy zapadła decyzja, iż „flagowa” impreza MTP - Taropak (Międzynarodowy Salon Techniki Pakowania i Logistyki) będzie się odbywała w cyklu dwuletnim, wielu wystawców zgłosiło chęć udziału w targach co roku. Byli to właśnie oferenci opakowań dla przemysłu spożywczego, co wynika z faktu, że ta część rynku opakowaniowego podlega najbardziej dynamicznym zmianom. Podczas Pakfood’u można więc śledzić tendencje na rynku, ocenić jego kondycję, poznać nowości oraz ofertę poszczególnych firm.

Do kogo skierowane
Pakfood to wydarzenie realizowane zarówno z myślą o przedstawicielach zakładów produkcyjnych i firm handlowych obsługujących sektor spożywczy, jak i o branży poligraficznej. Targi gromadzą wystawców reprezentujących przedsiębiorstwa specjalizujące się w produkcji opakowań oraz pomocniczych środków opakowaniowych, materiałów do pakowania i wyrobu opakowań, a także firmy zajmujące się projektowaniem opakowań. Drugą grupę stanowią oferenci maszyn i urządzeń pakujących, maszyn do wyrobu opakowań, maszyn znakujących i etykietujących. W targach biorą udział również firmy zajmujące się projektowaniem maszyn pakujących oraz doradztwem technicznym.

Arena nowości
Pakfood jest bez wątpienia forum innowacyjnych rozwiązań skierowanych do ściśle określonej grupy odbiorców. To doskonała okazja wymiany doświadczeń oraz zapoznania się z nowościami prezentowanymi przez wystawców, którzy skupili się na automatyzacji produkcji. Swoje oferty przygotowali producenci z Polski i zagranicy. Wśród nowości nie zabraknie pakowarek, datowników, specjalistycznych drukarek i automatycznych etykieciarek. Nie mniej ważna jest dbałość o środowisko, dlatego w gronie nowości pojawią się m.in. innowacyjne belownice pomocne w gospodarowaniu odpadami, czy prasa służącą zmniejszaniu objętości odpadów komunalnych. Ze wszystkimi nowościami będzie można zapoznać się na stoiskach w pawilonie 3.

Czytaj więcej: Targi 792