Pakfood, czyli targi dobrze opakowane

W dobrym towarzystwie
Dodatkowym atutem targów Pakfood jest efekt synergii z równolegle odbywającymi się Międzynarodowymi Targami Wyrobów Spożywczych Polagra Food, Międzynarodowymi Targami Gastronomii Gastro-Trendy oraz Międzynarodowymi Targami Technologii Spożywczych Polagra Tech, które są największymi i najważniejszymi tego typu imprezami wystawienniczymi w tej części Europy. Zintegrowanie Pakfood’u z targami spożywczymi przekłada się na liczne grono profesjonalnych zwiedzających.

Jubileusz Polskiej Izby Opakowań
Podczas targów Pakfood swoje święto obchodzić Polska Izba Opakowań. Z okazji 15-lecia działalności Izby odbędzie się specjalna konferencja poświęcona historii, zadaniom i działalności na rzecz rozwoju przemysłu i rynku opakowań w Polsce. Wręczone zostaną także dyplomy dla przedsiębiorstw oraz osób zasłużonych dla przemysłu opakowań oraz Polskiej Izby Opakowań. Podczas konferencji zainaugurowany zostanie Dzień Opakowań ustanowiony przez PIO przed dwoma laty dla zaznaczenia tej gałęzi przemysłu w rozwoju gospodarki.

Nie tylko ekspozycja
Pakfood to nie tylko bogata oferta wystawców. Targi oprócz wymiany opinii i prezentacji produktów oferują również ciekawy program konferencji, warsztatów i seminariów organizowanych przez partnerów MTP.

W pierwszym dniu targów odbędzie się seminarium pt. Jak powstaje puszka do napojów? Wtorkowe wydarzenia zainauguruje III Konferencja z cyklu Akademii Zarządzania Barwą: Color Management – sposób na zwiększenie konkurencyjności w obecnych realiach rynkowych. Sympozjum zorganizowane przez wydawnictwo Polski Drukarz ma na celu prezentację innowacyjnych rozwiązań z zakresu Color Managementu przyczyniających się do oszczędzania czasu i obniżania kosztów wykonywania prac poligraficznych. Niewykorzystane możliwości specjalistycznych folii polipropylenowych BOPP i folii celulozowych w pakowaniu produktów spożywczych to temat, który zostanie omówiony we wtorek podczas konferencji PIO. W środę wszyscy zainteresowani tematyką kodów kreskowych mogą odwiedzić seminarium PIO: Kody kreskowe dziś i jutro. Zastosowania w przemyśle i na rynku opakowań. Zmiany od 2010 i 2014 roku. Zwieńczeniem targów będzie sesja zorganizowana przez Centralny Ośrodek Badawczo – Rozwojowy Opakowań w Warszawie. Spotkanie pt. Kryteria przydatności opakowań dla przemysłu dla produktów spożywczych. Zakres badań zakończy cykl dodatkowych wydarzeń towarzyszących targom Pakfood.

Na targach obecny będzie również nasz wortal Plastech. Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska nr 110 w pawilonie 3.

Czytaj więcej: Targi 792