Wspólny projekt firm Plast - Box i Gamrat

Wspólny projekt firm Plast - Box i Gamrat
Producent opakowań z tworzyw sztucznych, spółka Plast-Box zamierza stać się producentem elementów wykonanych z tworzyw i przeznaczonych do systemów rynnowych i rurowych firmy Gamrat.

Słupski Plast – Box zamierza poszerzyć swoją dotychczasową działalność o produkcję wyrobów z polichlorku winylu. Decyzja taka to efekt kapitałowych powiązań obydwu firm, ale także chęć zaistnienia Plast – Boxu w nowych obszarze rynkowym.

- Jesteśmy przekonani, że dzięki rozpoczęciu produkcji elementów z PVC uda nam się osiągnąć bardzo interesujące dodatkowe przychody dla spółki już w przyszłym roku, a co ważne zaczniemy budować w ten sposób zupełnie nową gałąź naszej działalności. Do produkcji dedykowanych wyrobów z tworzyw sztucznych, o których mowa, zostaną wykorzystane maszyny i gniazda produkcyjne najnowszej generacji z parku maszynowego w Słupsku. Inwestycje w dostosowanie jednej maszyny do nowej produkcji to kwoty relatywnie niskie w stosunku do wagi całego przedsięwzięcia - mówi Krzysztof Pióro, prezes Plast-Box.

Decyzja o podjęciu się realizacji projektu produkcji w Słupsku elementów dla firmy Gamrat wiąże się z decyzją o odłożeniu, przynajmniej do przyszłego roku, współpracy obu spółek na Ukrainie.

- Nie chcemy jednocześnie realizować dwóch zupełnie nowych, trudnych przedsięwzięć. A zatem obecnie skupiamy się, we współpracy z Gamratem, na uruchomieniu produkcji dla nich w Polsce, a w przyszłym roku podejdziemy do współpracy z wykorzystaniem naszej spółki na Ukrainie. Wejście w produkcję elementów do systemów rynnowych Gamratu to dla nas tak duża szansa, że chcemy ją w pełni wykorzystać. Pozyskujemy nowe know-how, wprowadzamy nowe produkty, zupełnie inne od obecnych, uczymy się pracować z nowym dla nas materiałem - dodaje prezes Plast-Box.

W najbliższym czasie Plast-Box będzie wytwarzać elementy do systemów rynnowych i rurowych wyłącznie dla firmy Gamrat. Perspektywicznie słupska spółka planuje również rozpocząć produkcję takich produktów dla innych odbiorców.

Czytaj więcej: Rynek 830