Wyniki finansowe grupy BASF za 2007 rok i plany na 2008 rok


BASF utrzymuje bardzo wysoki wzrost w regionie Azji i Pacyfiku: Obroty wzrosły o więcej niż 25 procent mierzone w miejscowych walutach i o 18 procent w euro. Największy wkład przypadł na segment produktów chemicznych, szczególnie dzięki nowemu działowi katalizatorów. Nowo otwarte fabryki w segmentach: wyrobów z plastyku i środków do produkcji skorzystały z ponadprzeciętnego wzrostu na rynkach azjatyckich. Dochód z działalności operacyjnej wyniósł 828 milionów euro i tym samym był ponad cztery razy większy niż w poprzednim roku. Stało się tak dzięki silnemu wzrostowi dochodów w segmentach: wyrobów chemicznych i wyrobów z plastyku jak również znacząco niższym pozycjom specjalnym.

W regionie Ameryki Południowej, Afryki i Bliskiego Wschodu obroty wzrosły o 28 procent mierzone w miejscowych walutach i o 24 procent w euro. Dochód z działalności operacyjnej wzrósł o 45 procent do 311 milionów euro. Stało się tak w szczególności dzięki większym ilościom jednostkowym i cenom produktów dla rolnictwa w Ameryce Południowej, zwłaszcza w Brazylii. W sprzyjającym środowisku rynkowym, z utrzymującymi się wysokimi cenami na soję i dużym popytem na trzcinę cukrową, zorientowani na eksport klienci więcej inwestowali w wysokowartościowe środki ochrony upraw. Wzrosła także sprzedaż pokryć architektonicznych i dla przemysłu motoryzacyjnego. Udana integracja działalności w dziedzinie katalizatorów w Afryce Południowej także przyczyniła się do wzrostu dochodów.

O BASF

BASF jest wiodącym koncernem chemicznym na świecie: The Chemical Company. Jego portfolio produktów rozciąga się od ropy naftowej i gazu ziemnego po produkty chemiczne, produkty z plastyku, środki do produkcji i chemikalia wysokowartościowe. Jako solidny partner, swoim klientom z niemal wszystkich branż BASF pomaga w osiąganiu coraz większych sukcesów. Dostarczając wysokiej klasy produkty i inteligentne rozwiązania systemowe, BASF odgrywa znaczącą rolę w znajdowaniu odpowiedzi na globalne wyzwania, takie jak ochrona klimatu, wydajność energetyczna, wyżywienie czy mobilność. BASF zatrudnia ponad 95000 pracowników i w 2007 r. przedsiębiorstwo osiągnęło obrót w wysokości 58 miliardów euro. BASF jest firmą notowaną we Frankfurcie (BAS), Londynie (BFA), Nowym Jorku (BF) i Zurychu (AN). Dalsze informacje na temat BASF dostępne są w Internecie pod adresem: www.basf.de i www.basf.com

Czytaj więcej: Wyniki finansowe 280

brak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretany

Polska