Wystawa firmy BASF w Warszawie

Wystawa firmy BASF w Warszawie
Na warszawskim Torwarze firma BASF zaprezentowała wystawę Rynek Innowacji 2013. Wcześniej ekspozycja odwiedziła Detroit, Sao Paulo, Szanghaj, Bombaj, Tokio, Seul i Brukselę. Na 10 stoiskach korporacyjnych i 4 stoiskach lokalnych koncern prezentował swoje najnowsze i najbardziej innowacyjne rozwiązania. Od wtorku do czwartku wystawę odwiedziło 1000 gości - partnerów, klientów, pracowników, naukowców, studentów i przedstawicieli mediów.

Głównym tematem wystawy jest zwykle mało widoczna w świecie rola przemysłu chemicznego, który oferuje inteligentne rozwiązania ułatwiające życie milionom ludzi każdego dnia. Interaktywne prezentacje ukazywały, jak badania BASF przyczyniają się do oszczędności energii, odpowiedzialnego gospodarowania zasobami naturalnymi i lepszej jakości życia. Na wystawie pokazano m.in. biodegradowalne tworzywa sztuczne, organiczne baterie słoneczne, rozwiązania dla e-mobilności, do magazynowania CO2, ochrony roślin, materiały budowlane oraz inteligentny samochód.

Rynek Innowacji 2013


Jedno ze stoisk zawierało prezentację budowy fabryki katalizatorów w Środzie Śląskiej pod Wrocławiem, którą BASF planuje otworzyć w przyszłym roku.

- Firma BASF organizuje Rynek Innowacji, by unaocznić światu znaczenie innowacji chemicznych dla przyszłości naszej planety - mówi Dirk Elvermann, prezes BASF Polska. - Fakt, że wystawa pokazywana jest w Polsce, dowodzi rosnącego znaczenia tego rynku dla firmy.

BASF działa na polskim rynku od wielu lat. Oprócz działalności biznesowej, jest także partnerem instytucji naukowych i uczelni - jedną z takich instytucji jest Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, w którym każdego roku w zajęciach organizowanych w laboratorium BASF bierze udział około 6000 uczniów.

Podczas imprezy BASF ogłosił laureatów konkursu dla studentów Tworzymy chemię, w którym pięcioro zwycięzców otrzymało płatne staże w warszawskim oddziale firmy.

Wystawa Rynek Innowacji 2013 zostanie teraz przeniesiona do Stambułu.

Rynek Innowacji 2013


Czytaj więcej: Innowacje 301

brak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretany

Polska