TAROPAK 2006


Konferencje, seminaria, wydarzenia
TAROPAK, poza prezentacją opakowań, technologii i usług, oferuje bogaty program seminaryjny, ekspozycje specjalne, prezentacje, konferencje, warsztaty oraz konkursy dzięki czemu stanowi doskonałą przestrzeń do dialogu sprzedających i kupujących, wystawców i zwiedzających.
Wydarzenia te są przygotowywane we współpracy z partnerami, do których należy Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowym Opakowań, Polska Izba Opakowań, Polska Izba Druku, Instytut Logistyki i Magazynowania oraz wydawnictwa branżowe.
Bogaty program wydarzeń towarzyszących, stanowi magnes przyciągający do Poznania profesjonalistów.

IV Konferencja Poligraficzna
Silnym akcentem w programie tegorocznego TAROPAKU jest przygotowana przez Polską Izbę Druku przy udziale Międzynarodowych Targów Poznańskich, IV Konferencja Poligraficzna – „Opakowania, dziś i jutro polskiej poligrafii” (Sala Zielona, 19.09, wtorek).
Obserwując tendencję rynku poligraficznego nie sposób nie zauważyć coraz większego udziału przemysłu opakowaniowego w tej branży. Dlatego właśnie tej tematyce poświęcona jest tegoroczna konferencja. Kierowana jest ona przede wszystkim do praktyków, związanych z poligrafią na co dzień, czyli grafików i projektantów opakowań zadrukowywanych, pracowników przygotowalni, technologów i drukarzy, a także tych, dla których opakowania są znaczącym elementem działalności, przedstawicieli firm spożywczych, farmaceutycznych, chemicznych itp. Jak kształtuje się rynek zadruku opakowań? Które technologie są najbardziej powszechne, a które rozwijają się najszybciej? W co wzbogacić zakład aby to do niego kierowano zlecenia? Jak poradzić sobie ze stale rosnącymi wymaganiami rynku? Jakie są normy i wymogi prawne? Co się zmieniło po wejściu do UE? Jak najlepiej pakować nasze produkty? Na te i inne pytania będzie można uzyskać odpowiedź, uczestnicząc w konferencji.

Rynek opakowań z tektury falistej – rozwój i perspektywa
Niezwykle ciekawie zapowiada się konferencja „Rynek opakowań z tektury falistej – rozwój i perspektywa” zorganizowana we współpracy z MTP przez Stowarzyszenie Papierników Polskich, czasopismo „Logistyka” i ARW Image PR (Pawilon 15, sala 402, 18.09, poniedziałek). W trakcie tej konferencji zostaną poruszone takie tematy: „Atrybuty opakowań z papieru, kartonu i tektury – praktyka i przewaga konkurencyjna”, „Atrybuty opakowań z papieru, kartonu i tektury – praktyka i przewaga konkurencyjna”, „Znakowanie opakowań z tektury falistej kodami kreskowymi oraz RFID”, „Eko – logistyka: segregacja, utylizacja oraz przetwarzanie tektury jako surowca”. Po konferencji odbędzie się panel dyskusyjny: „Branża opakowaniowa na tle sytuacji gospodarczej i ekonomicznej w Polsce” z udziałem prof. zw. dr hab. Andrzeja Korzeniowskiego, Rektora Wyższej Szkoły Logistyki, autora licznych publikacji dotyczących opakowań oraz ich roli w systemach logistycznych.

Czytaj więcej: Targi 805