TAROPAK 2006


III Ogólnopolski Konkurs Opakowań PakStar 2006
Konkurs ten ma na celu zaoferowanie polskiemu przemysłowi nowych możliwości promocji swoich wyrobów w kraju i za granicą, pobudzenie postępu technicznego w dziedzinie opakowań oraz otwarcie drogi do uczestnictwa w międzynarodowych konkursach opakowań. Laureaci tego konkursu niejednokrotnie sięgali już po laury w międzynarodowym Konkursie Opakowań WorldStar. Ceremonia wręczenia nagród PakStar będzie miała miejsce 18 września w Sali Kongresowej w Pawilonie 15, o godzinie 18.30, natomiast prezentacje firm - laureatów będą się odbywały codziennie w pawilonie 2 na stoisku 33.

Dni Polskiej Izby Opakowań
W ramach targów Polska Izba Opakowań zrzeszająca producentów i dystrybutorów opakowań, materiałów opakowaniowych oraz maszyn i urządzeń do pakowania i produkcji opakowań, organizuje w dniach 18-20 września br cykl przedsięwzięć informacyjno-promocyjnych oraz edukacyjnych. Wydarzenia te zorganizowane zostaną w ramach „Dni Polskiej Izby Opakowań”, a ich celem jest upowszechnienie wiedzy o rynku opakowaniowym w Polsce, przepisach unijnych w zakresie opakowań, problemów związanych z recyklingiem oraz wiedzy o zadaniach i działalności Izby.

Polska magazynem Europy
Ciekawie zapowiada się debata „Polska magazynem Europy”- Czy jesteśmy wystarczająco atrakcyjni? (19.09, wtorek, pawilon 7 stoisko 48) zorganizowana przez Instytut Magazynowania i Logistyki. Wśród uczestników dyskusji będą przedstawiciele branży TSL, dziennikarze prasy logistycznej i ekonomicznej. W czasie debaty będą poruszane tak istotne tematy dla branży jak: „Czy są przesłanki do tego, aby Polska stała się zapleczem magazynowym Europy?”, „Dlaczego proces powstawania nowych powierzchni magazynowych przybrał tempa dopiero w ostatnich pięciu latach?”, Jakie szanse zmarnowaliśmy bezpowrotnie, a co jeszcze możemy naprawić?”, „Jaka jest obecna sytuacja (ilość lokalizacji, wielkość, funkcjonalność magazynów i centrów logistycznych), również w porównaniu z naszymi sąsiadami?”, „Czy należy upatrywać zagrożenie dla dalszego rozwoju powierzchni magazynowych w przenoszeniu działalności firm za naszą wschodnią granicę?”,
„Czy nie grozi nam zalew używanego, wyeksploatowanego wyposażenia
i infrastruktury magazynowej z tzw. starej Unii?”.

Czytaj więcej: Targi 809