TPE dla branży motoryzacyjnej z co najmniej 73% zawartości materiałów z recyklingu

TPE dla branży motoryzacyjnej…

Kraiburg TPE wprowadził na rynek nową gamę produktów z elastomeru termoplastycznego (TPE), które zawierają co najmniej 73% materiałów pochodzących z recyklingu. Nowa seria TPE for Automotive została zaprojektowana z myślą o różnorodnych zastosowaniach technicznych. W tym miejscu Kraiburg TPE ma również przyjemność ogłosić zawarcie umowy z firmą Tessi Supply, która będzie wykorzystywać te produkty do produkcji pokrowców na wkładki i dywaników podłogowych.

Producenci samochodów i szerszy łańcuch wartości w branży motoryzacyjnej coraz częściej poszukują lekkich i zrównoważonych materiałów do wykonywania kluczowych  zastosowań. Dzieje się tak z wielu powodów. Po pierwsze, regulacje i przepisy uchwalane przez rządy i władze regionalne zaostrzają przepisy dotyczące wykorzystania materiałów pochodzących z recyklingu w pojazdach, ponieważ dążą one do przejścia na gospodarkę i społeczeństwo zerowe netto. Na przykład, nowe propozycje regulacji UE dotyczące projektowania pojazdów o obiegu zamkniętym i wymogów zarządzania pojazdami wycofanymi z eksploatacji mają na celu osiągnięcie średniej zawartości materiałów pochodzących z recyklingu na poziomie 25% na samochód, w tym 6,25% ze źródeł pochodzących z recyklingu poużytkowego (PCR) w obiegu zamkniętym. Po drugie, rośnie popyt i presja ze strony użytkowników końcowych, zarówno w kręgach konsumenckich, jak i komercyjnych. Znaczna część ogółu kierowców chce wnieść swój wkład poprzez korzystanie z pojazdów przyjaznych dla środowiska, podczas gdy firmy obsługujące floty komercyjne muszą spełniać ważne kryteria ESG.

Zawartość recyklingu TPE dla przemysłu motoryzacyjnego - zaspokojenie popytu

Kraiburg TPE wspiera motoryzacyjny łańcuch wartości w spełnianiu tych wymagań dzięki swojej ofercie zrównoważonych materiałów TPE. Najnowszym produktem wprowadzonym na rynek jest Recycling Content TPE for Automotive, który w 2024 r. zastąpi obecną serię Interior PIR TPE i będzie dostępny dla klientów w regionie EMEA.

Jest to innowacja skierowana na rynek motoryzacyjny i jego zapotrzebowanie na zrównoważone materiały polimerowe - receptura opracowana przez Kraiburg TPE to połączenie różnych surowców pochodzących z recyklingu, które gwarantują co najmniej 73% zawartości surowców wtórnych w zakresie twardości (od 20 do 95 Shore A). W porównaniu do mieszanki pierwotnej, oznacza to zmniejszenie śladu węglowego o 25%.

Wszystkie komponenty z surowców pochodzących z recyklingu zostały starannie zbadane i opracowane w celu zapewnienia bardziej zrównoważonych korzyści bez poświęcania wydajności wymaganej przez producentów OEM i dostawców Tier 1.

Wybrane przez Tessi Supply

Ponieważ TPE for Automotive z zawartością recyklingu obejmuje pełen zakres twardości, produkty te mogą być wykorzystywane do różnych zastosowań motoryzacyjnych. Inne korzystne właściwości obejmują miękką w dotyku powierzchnię oraz kontrolowany poziom emisji i zapachu, dzięki czemu asortyment ten nadaje się do wnętrz samochodowych. Doceniła to firma części posprzedażnych Tessi Supply, wybierając ją do produkcji wkładek i dywaników podłogowych do różnych modeli samochodów. Nowe mieszanki mogą spełniać kilka innych zastosowań we wnętrzach i na zewnątrz samochodów, a także w układach napędowych, w tym wkładki / maty antypoślizgowe, osłony, maty na deskę rozdzielczą i elementy prowadzące powietrze.

Bardziej zrównoważone TPE, na których klienci mogą polegać

Oprócz nowego TPE z zawartością recyklingu dla motoryzacji, portfolio innowacji Kraiburg TPE obejmuje szereg rozwiązań materiałowych opracowanych specjalnie dla motoryzacji, konsumentów, elektroniki użytkowej, urządzeń do noszenia i zastosowań przemysłowych. Dzięki wysokiej zawartości PCR i PIR produkty Kraiburg są zgodne z wieloma globalnymi standardami. Kraiburg TPE zapewnia również klientom wartości śladu węglowego produktów.


Czytaj więcej:
Recykling 1016
Ekologia 631